- Start
- Jakt
- Jaktklær
- Jakker
- Skalljakker
Wapiti XP Tussock Green
Produktinformasjon
Stillegående, slitesterk og vanntett jaktjakke med høy pusteevne for krevende jakt.
- 100% vann- og vindtett jakke med 3-lags Aegis®-stoff som er mykt, lett og ekstremt stillegående.
- Ekstra lang passform og justerbar, avtakbar hette med forsterket bøyle gir overlegen beskyttelse i all slags vær.
- To store cargolommer, to håndvarmerlommer med glidelås og en vanntett innvendig kartlomme.
- 2-veis YKK vannavvisende glidelås i full lengde for enkel av-/påkledning og ventilasjon.
- Del av Swazi® Watershield-kolleksjonen – referansepunktet for høytytende jaktklær.
Swazi Wapiti XP er utviklet for jegere som krever det aller beste yttertøyet under krevende forhold. Den generøse lengden skaper et beskyttende lag som hindrer kulde i å trenge inn ved ryggen på blåsete og regnfulle dager. Passformen kan enkelt justeres med en innvendig snor i midjen.
Den robuste hetten har justerbar snor, slitesterkt fôr og en forsterket bøyle som sikrer utmerket sidesynsfelt og effektiv vannavrenning. Ermeavslutningene har borrelåsjustering og myke, elastiske mansjetter på innsiden, mens sidesplittene gir full bevegelsesfrihet under aktiv jakt.
Denne eksepsjonelle jakken er like anvendelig på elgposten som på aktive jaktturer, og kan raskt pakkes sammen ved å rulle den inn i sin egen hette for enkel oppbevaring.
Materiale: Børstet trikot-polyester med miljøvennlig 80/20 DWR | Vannsøyle: 20 000 mm | Pusteevne: 10 000 g/m² 24t
Produktspesifikasjoner
Kjønn
Men
Vannsøyle
10 000–20 000 mm