Populære linker
Varemerker
Kategorier
Calazo Fjällvandra i Padjelanta och Sulitjelma
UTGÅTT
Overvåk produkt
En e-post vil bli sendt til deg når varen er på lager.
Når du trykker på OK, godtar du Widforss sin håndtering av personlig informasjon.Fjellvandre i Padjelanta og Sulitelma
Mange erfarne vandrere fremhever Padjelanta som et av landets vakreste fjellområder. Kanskje er det de store innsjøene og åpne vidder som legger grunnlaget for skjønnhetsopplevelsen.
Å på kveldene med fri sikt kunne se solen gå ned bak de høye toppene i vest. Sikkert bidrar også områdets unike og sjeldent rike flora.
Denne delen av fjellverdenen er også full av historie. Den svenske turistforeningens første fjellhytte ble etablert her i 1888 som et stopp på landets da eneste vandrerute i fjellene som gikk mellom Kvikkjokk og det tidlig populære Sulitelma.
Lenge før dagens fjellturisme var dette samenes område og er det i aller høyeste grad enn i dag. Som fjellvandrer vil du passere flere samebosteder og sikkert bli tilbudt å kjøpe både glödkaka og røye.
Denne boken beskriver Padjelantaledenes samtlige etapper, men også rutene rundt det svært alpine fjellmassivet Sulitelma på norsk-svenske grensen. Boken beskriver også ruten ned mot Hellemobotn i Norge som avsluttes med en dramatisk canyon og et fascinerende fjordlandskap.
- Et av landets vakreste fjellområder
- Nyt storslagne skjønnhetsopplevelser med store innsjøer og åpne vidder
- Opplev unik og sjeldent rik flora
- Passer forbi flere samebosteder
- Padjelantaledenes samtlige etapper
- Rutene rundt det svært alpine fjellmassivet Sulitelma på norsk-svenske grensen
- Ruten ned mot Hellemobotn i Norge
Spesifikasjoner:
Utgivelsesår: 2017
Produktvurderinger og anmeldelser er viktige verktøy for Widforss for å informere og inspirere våre kunder.
Vårt hovedfokus er å ha transparente og relevante anmeldelser om produktutvalget vårt.
Les mer i vår anmelderspolicy.
